Aroma Botanik'te Ne Üretiyoruz?

Aroma Botanik’te yılların deneyimi ile modern teknolojiyi birleştirerek süs bitkisinin
en kalitelisini, sürekli denetleyerek, yüksek standartlarda üretiyoruz.

1998 yılından beri peyzaj mimarlığı disiplininin tüm dallarında hizmet veren Işık Peyzaj Mimarlığı olarak, süs bitkisi üretim sektöründe faaliyet alanımızı büyütmek amacı ile Yalova Üretim tesislerimizi Nisan 2019 yılı itibari ile hizmete açmış bulunmaktayız. Toplam 15.000m2’lik bir alana kurulmuş olan tesisimizde 9.000 m2 kapalı sera alanı ve 5.000 m2 açık parsel üretim alanı bulunmakta olup, yıllık 200.000-250.000 adet çalı, saz grubu, çok yıllık sınıfında süs bitkisi üretimi planlanmaktadır.

MODERN TEKNOLOJİ, KONTROLLÜ ÜRETİM
Üretim tesisimizde her aşama kontrol edilir, en kaliteli fideler ithal edilerek, ülkemiz
ve yurt dışındaki müşterilerimiz için yüksek standartlarda ürünler üretilir.

Üretim aşamasında modern üretim teknikleri uygulanmakta olup, otomatik sulama sistemleri, otomatik gübreleme sistemleri, steril saksı karışımları kullanılmakta, üretim aşamaları ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarları tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Özel Türler

Süs bitkileri sektörüne bir çok yeni türler üretmek dışında bazı özel türlerin de üretimini sağlamaktayız.                                                                                                                                                                            

Su Tasarrufu

Temiz ve ulaşılabilinir su, dünyada ki en önemli sorunlardan bir tanesi haline gelmiş, günümüzde dünyada yüzbinlerce insan temiz su kaynaklarına ulaşamamanın ciddi sıkıntılarını yaşamaktadır.

Yurtdışına İhracat

Türkiye , gerek sahip olduğu değişik iklim koşulları, gerekse son zamanlarda yapılan büyük yatırımlar ile, süs bitkisi üretimi ve tedariği konusunda, Avrupa’nın en önde gelen ülkeleri arasına girmiştir.